بلاگ

ایده‌هایی برای تزیین سیسمونی نوزاد

ایده‌هایی برای تزیین سیسمونی نوزاد

یکی از کارهای موردعلاقه مادرهای جوان دیزاین و تزیین سیسمونی نوزاد است. تزیین سیسمونی به روش‌های مختلفی انجام می‌شود؛ اما به‌طورکلی برای جلوه بیشتر وسایل سیسمونی می‌توانید این وسایل را با استفاده از روبان، گل‌های طبیعی، مروارید، نمد، بادکنک و بسیاری موارد دیگر به شیوه‌ای زیبا و جالب دیزاین کنید. برای تزیین سیسمونی لازم است که پیش از هر کاری رنگ‌های موردنظر خود را برای تهیه وسایل سیسمونی مشخص نمایید.

در هنگام انتخاب رنگ بهتر است جنسیت کودک خود را در نظر بگیرید. انتخاب رنگ کمد و سرویس خواب و لباس‌های کودک در تزیین سیسمونی اهمیت زیادی دارد.

پس از انتخاب رنگ مناسب و تهیه لوازم سیسمونی شما می‌توانید با استفاده از انواع ایده‌های ساده و خلاقانه لباس‌ها، تخت، کمد و سایر لوازم کودک را به زیبایی تزیین کنید. دیزاین سرویس بهداشتی و حمام کودک نیز یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌توانید برای جشن یا تزیین سیسمونی نوزاد در نظر بگیرید.

تزیین سیسمونی پسر

سیسمونی نوزاد از اقلام مختلفی ازجمله کریر و کالسکه، کمد و سرویس خواب نوزاد، وسایل بهداشتی، سرویس غذاخوری نوزاد، پوشاک و ست حوله و حمام، اسباب‌بازی و… تشکیل می‌شود. بسیاری از پدر و مادرها دوست دارند پس خریداری لوازم سیسمونی آن‌ها را به‌صورت خلاقانه تزیین کرده و در قسمت‌های مختلف اتاق کودک قرار دهند.

همچنین بخوانید : نکات مهم در مورد خرید سیسمونی نوزاد

یکی از نکات مهم برای تزیین سیسمونی نوزاد پسر انتخاب طرح و رنگ مناسب لباس‌های نوزاد است. در حال حاضر لباس‌های نوزادی پسرانه در مدل‌ها و طرح‌های متنوعی در بازار موجود است. هنگام انتخاب لباس نوزاد به کیفیت و مرغوبیت جنس پارچه دقت کنید زیرا پوست بدن کودکان حساس و نازک است و وجود کمترین ماده حساسیت‌زا در پوشاک می‌تواند سلامت کودک را به خطر بیندازد.

هنگام انتخاب لباس برای نوزاد پسر از طیف‌های رنگی متنوع استفاده نمایید. بهترین رنگ‌ها برای نوزاد پسر آبی روشن، زرد، نارنجی، سبز روشن، گلبهی و… است. پس از خرید پوشاک موردنظرتان آن‌ها را دسته‌بندی کرده و به‌صورت منظم در کمد لباس‌های نوزاد قرار دهید.

 

ایده‌هایی برای تزیین سیسمونی نوزاد

 

 

تزیین سیسمونی دختر

همان‌طور که گفتیم انتخاب رنگ برای سیسمونی از اهمیت زیادی برخوردار است و اغلب بر اساس جنسیت نوزاد انتخاب می‌شود. برای خرید پوشاک سیسمونی نوزاد دختر بهتر است به سراغ رنگ‌های روشن و شاد همچون یاسی، صورتی، زرد، سبز روشن، فیروزه‌ای و… بروید. در حال حاضر انواع لباس‌های نوزادی دخترانه در مدل‌ها و طرح‌های متنوع در بازار موجود می‌باشد. برای تزیین سیسمونی دختر پس از انتخاب رنگ و طرح مناسب اجناس آن‌ها را با استفاده از ایده‌های خلاقانه تزیین کرده و در اتاق نوزاد قرار دهید.

همچنین بخوانید : آشنایی با اصول تزیین اتاق نوزاد

تزیین سبد سیسمونی نوزاد

امروزه از انواع سبدها برای تزیین سیسمونی نوزاد و چیدن وسایل و هدایای کودک استفاده می‌شود. سبدهای مخصوص سیسمونی نوزاد را با برخی از اقلام سیسمونی پر کرده و با استفاده از روبان، مروارید، گل‌های طبیعی و دیگر تزیینات می‌آرایند. برای دیزاین سبد سیسمونی ایده‌های خلاقانه زیادی وجود دارد که انتخاب هرکدام از آن‌ها به سلیقه شخصی و میزان مهارت شما در تزیین سیسمونی بستگی دارد.

به‌طورمعمول انواع سبدهای حصیری، چوبی و تریکو در تزیین سیسمونی نوزاد کاربرد دارند. برای این کار می‌توانید سبد موردنظرتان را انتخاب کرده، سپس آن را به بهترین شکل ممکن تزیین کنید و وسایل را به شیوه‌ای کاربردی درون سبد قرار دهید.

برای دیزاین سبد سیسمونی می‌توانید از تور، ربان، مروارید، گل‌های طبیعی، گل‌های مصنوعی، پوشال، پارچه‌های حریر و ساتن، بادکنک و … استفاده نمایید. به‌طورمعمول درون سبدهای سیسمونی را با برخی از لوازم بهداشتی کودک و اسباب‌بازی و… پر می‌کنند.

و در آخر به این نکته توجه داشته باشید که برای تزیین سبدهای سیسمونی بهتر است به انتخاب رنگ وسایل داخل سبد دقت کنید و رنگ‌هایی را بکار ببرید که با تزیینات شما هماهنگی داشته باشند تا تزیین سیسمونی نوزاد شما به بهترین و زیباترین شکل ممکن انجام شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =